1. česko-slovenský

online kongres o menopauze

9. - 15. 11. 2020

DEN 1 - Pondělí 9. 11. 2020

Videa dne můžeš zdarma shlédnout od 9. 11. 14:00 do 10. 11. 14:00

POTOM UŽ RŮŽOVĚL MI SVĚT

Mgr. Irena Rychtera, CSB

Irena je průvodkyní žen radostnou menopauzou. Podporuje ženy k rozkvětu v jakékoli fázi života. Provází sexuologickou prací s tělem a vaginálním mapováním, čištěním vztahů a nalézáním zdroje spokojenosti do dalšího života. Pracuje také Unikátní metodou energetického čtení z těla, láskyplnou cestou bez dramat. Vše, co dělá, jemně opečovává křehké ženské emoce a navrací harmonii do života.  Koncem roku vyjde její kniha na téma menopauza v životě ženy.

www.irenabartosova.cz


DOVOL SI ZÁŘIT

Ing. Radka Kolínová

Radka žije Šťastnou menopauzu. Jak říká, často se v životě brodila bahnem, aby v 50 letech našla v duši klid a minulost proměnila na moudrost. Dnes pomáhá ženám, aby i ony žily svůj život ve zdraví, radosti a podle sebe.

https://stastnamenopauza.cz/, https://radkakolinova.cz/


ŽENSKÁ BYLINNÁ NAPÁŘKA V MENOPAUZE

Monika Valová

Monika je vystudovaná právnička, ale víc než ta, je mámou 5 dětí a ženou muže, se kterým se milují už 20 let. Díky vlastnímu intenzivnímu mateřství je citlivější k ženám, které potřebují podpořit během těhotenství a doprovodit k porodu nebo pomoci v poporodním období. Je dula, ale už několik let se také zabývá ženskou bylinnou napářkou. Šíří její benefity po České republice a Slovensku a propojuje tak prastarou moudrost s moderními poznatky medicíny. Díky ní se tato technika dostává zpět k ženám, do porodnic a do ordinací gynekologů.

www.sebevedomarodina.cz,  www.steamy.cz


S ČÍM SOM SA STRETLA A ČO MA POSILNILO

Mária Pitoňák Zbojanová

"Ak sa na menopauzu pripravíme, nezaskočí nás a my to zvládneme, lebo je to cesta, nie konečná zastávka."

Mária je lektorka tvárovej gymnastiky a sociálna poradkyňa. Tvárovú gymnastiku cvičí od svojich 43 rokov, venuje sa jej už 9 rokov. Táto prirodzená cesta starostlivosti o pleť sa jej páči stále viac a viac. Stalo sa to jej vášňou, radosťou a životným štýlom.

CHCI SE REGISTROVAT!

DEN 2 - Úterý 10. 11. 2020

Videa dne můžeš zdarma shlédnout od 10. 11. 14:00 do 11. 11. 14:00

VÝZVY A DARY MENOPAUZY

Jana Vaculčiaková

"Menopauza je bránou do ďalšieho vývojového obdobia ženy, ktoré ponúka mnoho výziev, ale aj darov."

Je lektorkou, konzultantkou a terapeutkou. Miluje život a rada objavuje nové možnosti.14 rokov sa zameriava na prácu s podpornými skupinami. Svoju pozornosť venuje témam ženského života, ktorý vníma v spojení s prírodou a jej cyklami. Vychádza z prežitých skúseností, rada pozoruje život, vzdeláva sa. Všetko, čo pozná, odovzdáva ďalej. V programoch a individuálnych stretnutiach podporuje ženy pri rozvíjaní talentov a schopností, inšpiruje k vytváraniu a udržiavaniu vnútornej rovnováhy. Kladie dôraz na aktuálne potreby a možnosti človeka, na pochopenie súvislostí. Motivuje k prijatiu a láskavému prístupu k sebe.

www.ozsulad.sk


O PRSECH, KRIZÍCH A PERLÁCH

Iveta Kučerová

Iveta je autorkou programu Zdravá a šťastná prsa, lektorkou celostní metody 3×3 Školy pánevního dna a kurzů pro ženy s dlouholetou praxí. Právě prochází obdobím perimenopauzy a má bohaté zkušenosti se změnami v tomto období - včetně hormonálních výkyvů, vyčerpání a znovunabytí síly. Nedávno si dopřála přechodový rituál pro královnu a věří, že i přes stále náročnější životní zkoušky to může být po padesátce lepší a lepší.

www.ivetakucerova.cz, www.zivaradost.cz


NÁJDI SVOJ STRED

Lucia Suďová

Lucia je entuziastická podnikavá manažérka, inovátorka, dobročinná dobrovoľníčka, mama a koniarka. Má vášeň pre harmóniu, estetiku a má rada hudbu.  Je absolventkou postgraduálneho štúdia na Stanford University School of Business. V súčasnosti vedie oddelenie komunikácie v Tatra banke a Raiffeisen banke. Profesionálne sa venuje change managementu a vo voľnom čase aj fashion terapii. Jej kroky v živote vedie úprimný záujem o spoznávanie ako funguje svet okolo nás. Ako svoje životné poslanie vníma byť zdrojom hojnosti pre seba aj pre druhých.


CYKLIČNOST PO MENOPAUZE

Mgr. Dana-Sofie Šlancarová

"Jestli jste si doposud myslely, že pokud (už) nemáte z jakéhokoli důvodu měsíční krvácení, tak že (už) nejste cyklické, chci vás ujistit, že jste se mýlily – a že si dál můžete užívat všech darů naší úžasné ženské cyklické proměnlivosti!"

Mgr. Dana-Sofie Šlancarová – zakladatelka projektu Cyklická žena® a přední česká propagátorka ženské cykličnosti, spisovatelka a nakladatelka. Autorka knih Balijský deník Cyklické ženy (o tom, jak se cykličnost žije v praxi), Cyklická mapa (úžasný a praktický nástroj pro poznání ženského cyklu), 7 návyků efektivní Cyklické ženy (aneb o tom, co čtenářkám v Cyklické ženě chybělo), Návod na ženy (cyklický bestseller nejen pro muže, jehož spoluautorem je Erik Hutter) – a v říjnu 2020 se chystá Malá velká cyklická dívka Sára (o cykličnosti pro mladé dámy a jejich rodiče). Přeložila a vydala rovněž další knihu Mirandy Gray s názvem Poselství pro ženskou duši, která doplňuje knihu Cyklická žena a velmi láskyplně ženy inspiruje ve všech čtyřech měsíčních fázích. Její vášní je krom psaní také biohacking, fotografování, cestování a unschooling. Všechny cyklické knihy najdete na (nejen) cyklickém e-shopu provedomyzivot.cz.

www.cyklickazena.cz / www.navodnazeny.cz

CHCI SE REGISTROVAT!

DEN 3 - Středa 11. 11. 2020

Videa dne můžeš zdarma shlédnout od 11. 11. 14:00 do 12. 11. 14:00

MENOPAUZA AKO PRÍLEŽITOSŤ 

Jana Kassová

"Menopauza bola pre mňa drsná jazda, pretože mi ukázala ako som oddelená od svojej ženskosti."

Jana je profesionálna koučka a certifikovaná lektorka Tantra Goddess essence, Mohendžodáro tantra-joga pre ženy, katarzných techník a Osho meditácií. Pri práci prepája východnú filozofiu (meditácia,dych) so západnou psychológiou a neurovedou. Baví ju objavovať zákonisti v živote človeka. V roku 2017 otvorila v Bratislave – Lamači vzdelávacie a jogové Štúdio Jakaí, kde vedie rôzne transformačné kurzy a semináre.

www.jakai.sk


MENOPAUZA NENÍ UDÁLOST, ALE DĚJ

Petra Kruntorádová

Je vydavatelka a zakladatelka Pravého domácího časopisu, který píše o životě, o příbězích lidí a o tématech, která v ostatních médiích tolik  nenajdete. I sama Petra se rozhodla jít s kůží na trh a věnovat se tématu, které je trochu tabu a které ona sama aktuálně žije.

www.pravydomaci.cz


VOŇAVÁ CESTA MENOPAUZOU

Petra Torová

Petra je profesionální aromaterapeutka, milovnice vůní a čerstvé kosmetiky. Podělí se s námi o to, jak vnímá období menopauzy a jaké výzvy a dary jí toto období přineslo, jak prožívala svůj osobní rituál přechodu do období moudré ženy, a také o osobní tipy, jaké přírodní prostředky (éterické a rostlinné oleje, hydroláty, tinktury, bylinky) nám mohou pomoci zvládnout období menopauzy. Dozvíme se i další tipy na změny, které zavedla ve svém životě v oblasti pohybu, stravování, péče o sebe a mnoho dalšího, vše vyzkoušeno na vlastní kůži a nos!

www.petratorova.cz


JSI OCHOTNÁ ČELIT TOMU, CO PŘICHÁZÍ?

Magda Křepelková

Magda kdysi prošla sebedestrukčním programem. Roky se snažila své nastavení změnit, den po dní bojovala s poruchou příjmu potravy. Pak ji jednou v práci přepadl muž a vyloupil „její“ poštu. Tato situace spustila sérii změn a uvědomění. Dnes je vyhledávanou autorkou čtyř knih, mnoha článků, podpůrných audií i videí. Věnuje se osobnímu průvodcovství. Zabývá se stinnými stránkami života, sebedestrukcí a cestou z ní, místy, za která se stydíme, kde se ukrýváme a kde se potlačujeme. Veškerou svou činnost zaměřuje na rozvoj lidského vědomí v ženských a životních tématech. Její motto: “Je možné, dostat se z nemožného.“

www.magdakrepelkova.cz

CHCI SE REGISTROVAT!

DEN 4 - Čtvrtek 12. 11. 2020

Videa dne můžeš zdarma shlédnout od 12. 11. 14:00 do 13. 11. 14:00

MENOPAUZA V ĽAHKOSTI

Radoslava Honková

"Etikoterapia ma priviedla k súcitnému srdcu a k láskyplnej menopauze bez potreby boja ega s telom."

Radoslava je etikoterapeutka, tlmočníčka detského správania, lektorka rodičovských a ženských kruhov a sprievodkyňa obradmi a prechodovými rituálmi. Špecializuje sa na aplikáciu Etikoterapie školy Advaita Mgr. Vladimíra Červenáka v kontexte rodiny a výchovy formou prednášok, besied, individuálnych konzultácií. Prepája ju s poznatkami zo psychológie a z vlastnej pedagogicko-psychologickej praxe. Vedie semináre Etikoterapie. Princípy, zručnosti a metódy Etikoterapie využíva i v zážitkových ženských seminároch Luna vo mne a v cykle seminárov Sebaprijatie. Vo svojej konzultačnej práci využívam najmä terapeutický rozhovor, základnú numerológiu S. Peško, duchovnú numerológiu podľa Lívie, konštelácie so zástupnými figúrkami a niektoré regresné techniky školy Andrey Stünkel. Je autorka projektu BABY ENGLISH - angličtina s rodičmi pre deti od 6 mesiacov. Organizuje stretnutia rodičov "Rodičovské PELE-MELE."  Je tiež autorkou série článkov o Etikoterapii vo svete detí a rodičov.


PĚT MEZNÍKŮ V ŽIVOTĚ ŽENY

MUDr. Jitka Blábolilová

Jitka je gynekoložka s celostním, holistickým přístupem ke zdraví ženy, která vytváří z neoblíbeného gynekologické prostředí otevřenou náruč pro klienty. V rozhovoru sdílí, jak prožívá období přechodu, jaká témata se přihlásila o pozornost, a také se podělí o tipy, jak toto období projít s větší lehkostí.


BYLINKY PRE OBDOBIE MENOPAUZY

Svetlana Oboňová Gothová

"Zrazu nám dôjde, že jediné, čo na tomto svete máme je náš čas a naša životná energia."

Svetlanka píše o bylinkách veci, ktoré sa nedajú prečítať v žiadnej z knižiek o bylinkách. Vidí do ich kódov, vníma ich ako bytosti, ktoré nám z rastlinnej ríše prišli komunikovať informácie. Na nás je, aby sme ich rozkľúčovali, pochopili, čo nám chcú povedať, ako nás chcú podporiť podľa toho, kedy a kde rastú. Bylinky tu boli vždy. Naši predkovia ich vedeli používať, poznali a komunikovali s nimi. Rieka života priviedla Svetlanku aj do krajiny astrológie.Vníma hviezdy a planéty ako našich sprievodcov. Sprievodcov v tejto fáze nášho vývoja. Pretože na tento proces nie je manuál v hmotnom svete, ale vo hviezdach je plná podpora pre všetko, čím prechádzame.


PÚŠŤANIE DCÉRY

Slávka Pariláková

 "Keď ma dcéra požiadala o predsvadobný rituál, pochopila som, že vedome otváram dlaň a púšťam ju do jej sveta."

Slávka je manželkou svojho muža a mamou svojim dvom deťom, 27ročnej dcére a 4,5 ročnému synovi. A hlboko miluje tieto jej blízke bytosti. Na ceste života jej bolo dopriate spoznať, aký úžasný nástroj má žena v podobe svojho cyklu k tomu, aby mohla budovať svoje zdravie, svoju vitalitu a naplno žiť svoj život. Je autorkou projektu Kúzlo ženy, kde sprevádza ženy krajinou ich cyklu za ich vlastným, jedinečným kúzlom. Plánuje robiť i semináre pre mužov, ktorí chcú svojim ženám rozumieť. Má rada liečivú silu príbehov...a miluje svoj domov, ručné práce, tanec, šport, umenie i folklór, prírodu, tento svet... a miluje každý deň, ktorý kráča po tejto Zemi.

www.kuzlozeny.sk

CHCI SE REGISTROVAT!

DEN 5 - Pátek 13. 11. 2020

Videa dne můžeš zdarma shlédnout od 13. 11. 14:00 do 14. 11. 14:00

 ÚSMĚV SVÉMU TĚLU DEJ

Michaela Schusterová

"Myslela jsem si, že mi končí život, už patřím jen do starého železa a žádný muž se na mě ani nepodívá."

Michaela je žena s českými kořeny a sLOVEnským srdcem. Miluje Život v jeho barevnosti, přírodu, jógu, ticho, dobrou kávu a Poprad, kde žije. Věří, že v každém člověku je vevnitř ukrytý velký potenciál, který je často potlačený našimi strachy a nezdravými přesvědčeními. Jako akreditovaný terapeut metody Cesta podle Brandon Bays pomáhá lidem odhalovat tuto skutečnost, aby mohli žít život s větší lehkostí a byli více sami sebou. Současně je certifikovanou lektorkou Školy pánevního dna a pomocí kurzů se snaží inspirovat slovenské ženy na jejich cestě ke svému pánevnímu dnu, ke svému intimnímu zdraví.

www.michaelaschusterova.sk


MENOPAUZA: NOVÉ POSCHODIE ROVNOVÁHY

Ľubica Macková

"Keď začala prichádzať menopauza, uvedomila som si to prioritne cez telo - zhrubol mi pás a to ma trápilo viac ako odchádzajúca menštruácia"

Ľubica je lektorka kvantovej transformácie vedomia. Sprevádza v konzultáciách, i zážitkových  workshopoch   témy, ktorými sama prešla, našla v nich rovnováhu a spôsoby, ako podporiť cestu v danej téme aj u iných ľudí.  Zásadná  je  v každom procese práca s vedomím, mysľou, telom, emóciami a energiou. Za najdôležitejší a určujúci  považuje  stav "SVIEŤ ZVNÚTRA, A NIKTO ŤA NEVYPNE". K tomuto stavu Bytia vedie seba, a s úctou a rešpektom tých, ktorí jej to dovolia.

www.lubicamackova.eu


UMENIE LIEČI

Renáta Hazáková

''Umenie lieči, pretože naplňuje život krásou.''

Renáta o sebe hovorí, že bola vždy umelecky orientovaná. Vždy tvorila. Jej DUŠA jej tak občas tichúčkym, občas hlasitým klopaním dávala najavo, čo potrebuje. Keď bolo treba, tak občas aj poriadne zatrieskala alebo ju i preplieskala. Občas sa zmenili iba vonkajšie tapety, občas sa zmenilo všetko a vstávala ako fénix z popola. Dôveruje svojej duši, toku vlastnej energie, za ktorú je zodpovedná, pretože ju i v období menopauzy úplne prirodzene vrátila k sebe samej. Až natoľko, že zo spojenia technického, následne humanistického i terapeutického vzdelania, doplneného umeleckými aktivitami v oblasti výtvarnej fotografie i z jej životných skúseností vychádzajú dnes všetky tvorivé činnosti, ktoré využíva vo svojej práci.
DUŠA MOJA je dnes značka, pod ktorou tvorí. Znamená návrat k sebe samej cez všetko tvorivé, čo prechádza jej bytosťou.

www.dusamoja.sk


NA SVOJU MENOPAUZU SA VEĽMI TEŠÍM

Stanka Sobolová

"Obdobie menopauzy žene ukazuje, ako žila pred ňou a ako napĺňala svoje životné poslanie."

Stanka je zakladateľka spoločnosti Šťastná žena, manželka, mama 2 krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša. Svoje poslanie napĺňa aj ako lektorka, autorka a sprievodkyňa všetkých žien, ktoré túžia rozkvitnúť. Vedie semináre pre ženy a prednáša pre ne aj na rôznych podujatiach a vo vedomých firmách. S priateľmi každoročne vytvára obľúbený diár Srdce ženy a individuálne s klientmi pracuje v rámci Kódov života a Terapie Duše.

www.stankasobolova.sk

CHCI SE REGISTROVAT!

DEN 6 - Sobota 14. 11. 2020

Videa dne můžeš zdarma shlédnout od 14. 11. 14:00 do 15. 11. 14:00

BOLA SOM NA VEĽKEJ KRIŽOVATKE


Danica Kováčová

"Menopauza je najmä o archetypálnej zmene - tej, čo sa deje v hĺbke."

Je spolumajiteľkou a spolu s dcérou Andreou vedie reštauráciu a celozrnnú pekáreň Biolka v Modre – Kráľovej, v ktorej propagujú vedomejší prístup k pohľadu na to, čo jeme. V podkroví Biolky vybudovala štúdio a dielňu, nádherný priestor vhodný pre organizáciu kreatívnych kurzov a seminárov zameraných na duševný rozvoj. Tu pripravuje a sprevádza ženské kruhy a tvorivé debaty. Bavia ju ručné tvorivé práce s vlnou, ale aj kreslenie a maľovanie. Je vydatá a spolu s Petrom má dve dospelé deti Mateja a Andreu  a vnučku Dašku. Veľmi rada číta a k písaniu básní sa dostala cez prípravu na oslavy sviatkov Kola roka. Žije v lese za Modrou a tam aj prichádzali inšpirácie textov piesní pre CD KOLO ROKA. Jej túžbou je pomáhať ženám pocítiť svoju vlastnú ženskú podstatu, dovoliť si vyjadriť ju v tvorivosti a uveriť v seba.     

www.biolka.sk


MÁM SE SKVĚLE VE SVÉM TĚLE

Jolana Novotná

Jolana je máma 2 dospělých dětí, 33 let manželkou jednomu báječnému muži, má talent si ze svých koníčků tvořit zdroj příjmů. Ráda poznává přírodní krásy nejen naší vlasti, miluje běžky, chůzi, zkoumání těla v pohybu, baví ji tvořit keramické mísy na hrnčířském kruhu, vyšívá, háčkuje, čte, vzdělává se, přednáší na kongresech, spolutvoří lektorský tým ve škole pánevního dna Renaty Sahani celostní metody 3x3, přispívá do časopisů, natáčí pohybová videa pro zdraví celého těla, je zařazená mezi pohybové specialistky, zaměřuje se na pánevní dno, diastázu a nohy a taky ji baví nedělat nic a jen tak být a dýchat, čučet, nechávat se obskakovat a hýčkat. Podělí se s námi o své zkušenosti a doporučení z perimenopauzy, kterou prochází. Co jí pomáhá, co jí je k ničemu, co jí toto období přineslo a co vzalo.

www.jolananovotna.cz / www.pohyboteka.cz / FB - Pohyboteka


LÉČIVÝ POTENCIÁL DOTEKU A SEXUALITY

Mgr. Denisa Říha Palečková

Denisa přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí, partnerský život a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již mnoha tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Párům ukazuje, jak naplnit vztah láskou a vášní a být zamilovaní třeba i po 20 letech. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství, prožitkově-vzdělávacího centra ARKAYA® a výcviku CORE TOUCH® pro laiky i profesionály. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. Vede semináře pro ženy, které ženám pomáhají probudit lásku v sobě a k sobě, vést šťastný a harmonický život a prožívat radost a rozkoš skrze vlastní tělo. Z pohodlí domova se můžete učit a rozvíjet i díky jejím online programům Jak se otevřít do vztahu, Jak uspokojit ženu, Tajemství šťastného vztahu.

www.denisapaleckova.cz


ŽIJME V RYTMU

Světlana Čiberová

Vizážistika je pro Světlanu koníčkem i profesí. Po letech klasické vizážistické tvorby ji pojala celostně: OD TĚLA K DUŠI, OD DUŠE K TĚLU. OD ZMĚNY VZHLEDU KE ZMĚNĚ ŽIVOTA. Ve své práci vizážistky se zaměřuje nejen na vzhled samotný, ale i na to, co o nás vypovídá, proč je právě takový, jaký je. Dříve vycházela z klasických poznatků psychologie vzhledu a orientální diagnostiky, v posledních letech zapojuje více intuici, která dokáže úžasně hovořit jazykem symboliky. Nejvíce ji na tom baví, že nejsou potřeba žádná další studia, kurzy a rady. Stačí jen zhmotnit, co intuitivně přichází. Kromě individuální vizážistiky má Světlana ve "svých tématech" bohaté zkušenosti také s lektorským vedením seminářů pro firmy a neziskové organizace.

http://www.svetlanaciberova.cz/

CHCI SE REGISTROVAT!

DEN 7 - Neděle 15. 11. 2020

Videa dne můžeš zdarma shlédnout od 15. 11. 14:00 do 16. 11. 14:00

MYSTÉRIUM BOHYNĚ

Lubica Šupová

Ľubica sa narodila v Bratislave, ale ťahalo ju to usídliť sa na Morave. Jej celoživotné štúdium duchovných náuk ju priviedlo až k rozpomenutiu si na posvätné ženstvo a na to, KTO JE. Je to nádherná ženská cesta, na ktorej veľa cestovala, objavila hĺbku ženskej múdrosti, ženských rituálov, ženských archetypov a hlavne našla sama seba – svoju esenciu. V súčasnej dobe vedie ženské kruhy, meditácie, rodinné konštelácie, pohyby duše a tvorivé debaty, či oslavy kola roka. Pracuje aj individuálne pri osobných konzultáciách. S veľkou láskou pomáha ženám, ktoré chcú pocítiť svoju ženskú podstatu, dovoliť si ju vyjadriť v tvorivosti a veriť v samú seba.

www.mysteriumbohyne.cz


PROŽIJ SI KAŽDÝ OKAMŽIK

Lada Věntusová

Lada je vášnivá tvůrkyně hedvábných kousků do vašich skříní. Dělá svět barevnější a obléká ženy do hedvábí. Dostala do vínku velký DAR. Má citlivý radar na vnímání barev. Prožívá barvy každou buňkou svého těla. Barvy ji dokážou rozvášnit. Této vášni pouští uzdu při práci s hedvábím i na plátně. Do každého výrobku se otiskne kousíček tvůrce, kousek jeho duše. Tento originální otisk najdete v každém jejím výrobku. Miluje barvy, stětce, knihy. Miluje krásná místa, květiny, obrazy, rozkvetlou louku. Miluje moře, šumění mořských vln a západ slunce. Umírá ve výtvarných potřebách a ateliér je jejím "obývacím pokojem". Ženská témata se jí hluboce dotýkají. Menopauza tím spíše, ze jí právě prochází. Slovo “Přechod” je pro ni pro toto období mnohem výstižnější. Je to doslova transformační období plné nejrůznějších prožitků. Své místo mají témata života jako takového, smyslu života, smrti a další. A to nemá toto období zdaleka za sebou...

www.zenavhedvabi.cz


OKAMŽIK VNITŘNÍHO PROBUZENÍ ŽENY

Bc. Anna Bartošová

Anna je lektorka a terapeutka. Průvodkyně žen na cestě k lepšímu a spokojenějšímu životu díky sebepoznání a vědomé péči o své ženské zdraví. Když je spokojená žena, je spokojená rodina i celý svět. Sama Anna si prošla řadou nepříjemných situací, které ji přivedly k touze pochopit, proč se v životě člověka dějí věcí, které se dějí. Zejména ty nepříjemné. Ty ji přivedly na její vlastní cestu sebepoznávání a vzdělávání. Své znalosti a zkušenosti nyní předává dál ve své Akademii života, v živých i online kurzech. Menopauza je pro ni okamžik vnitřního probuzení a cesta k vnitřní svobodě. Signál pro ženu, aby se věnovala sama sobě, projevila sama sebe, své dary a plnila si své sny.

www.annabartosova.eu


VÝŽIVA V MENOPAUZE

Veronika Hanzlíková

Veronika miluje svoji rodinu, psaní a taky sladkosti. I když je výživová poradkyně a jako "výživářka" by oblibu sladkostí neměla přiznávat, nemá problém se k tomu veřejně přiznat. Tvrdí, že i jídlo je "o hlavě". Tedy o emocích a o tom, jak k jídlu přistupujeme. Ideální je k němu přistupovat vědomě, se selským rozumem a s laskavostí ke svému tělu a jeho potřebám. A to právě Veronika učí. Přes různé kopance od života se dostala od výživy k průvodcování, mentoringu na cestě za zdravým tělem a pohodou v životě a jídle. Strava, především ta kvalitní, je důležitá v každé životní etapě. V období menopauzy pak může dobrá strava podpořit vaši energii i zlepšit celkové vnímání těla i vstupu do dalšího období života. Poslechněte si, jaká strava ochlazuje, proč je důležité jíst vědomě i to, jak být k sobě laskavá nejen v oblasti výživy a období menopauzy.

www.veronikahanzlikova.cz

CHCI SE REGISTROVAT!